Kāds aizdevuma veids ir piemērots katra kredīta ņēmēja vajadzībā un no kuriem aizdevuma veidiem labāk izvairīties varēsi uzzināt, lasot tālāk. Pieaugot cilvēku vajadzībām, palielinās vēlme pēc ātras naudas. Tāpēc ātrie kredīti ir kļuvuši par vispieprasītāko aizdevuma veidu Latvijā. Šim aizdevuma veidam ir savi plusi un mīnusi, jo diemžēl neviens aizdevums nav ideāls priekš visu kredītu ņēmēju vajadzībām. Pirms uzzini to, kurš aizdevuma veids būs vispiemērotākais tieši Tev, atceries, ka katram aizdevuma veidam var atrast izdevīgu piedāvājumu, svētku atlaidi un dažādas kredītu akcijas, kas padarīs Tavu aizdevumu krietni vien izdevīgāku.


Pirmais un pats populārākais aizdevuma veids ir ātrais kredīts. Lielākoties tas ir paredzēts cilvēkiem, kuri nonākuši neparedzētās finansiālās grūtībās. Šis aizdevums ir neizdevīgs, jo tā gada procentu likme ir ļoti augsta. No otras puses, šis aizdevums tiek ņemts uz īsu laika posmu, tāpēc augstā GPL nav īpaši jūtama. Ātrie kredīti piedāvā dažādus izdevīgus piedāvājumus, kas padara šo aizdevuma veidu unikālu un pieejamu visiem kredītu ņēmējiem. Tomēr, ja Tu esi ieplānojis lielākus tēriņus, tad iespējams, ka Tev piemērotāks būs patēriņa kredīts, kas ļauj aizņemties krietni vien lielākas naudas summas uz ilgāku laika posmu. Ja ātrais kredīts ir jāatmaksā 30 dienu laikā, tad patēriņa kredītu var nomaksāt no 2 mēnešiem līdz pat vairāk, kā 2 gadiem.


Atsevišķas kredītu kompānijas piedāvā saņemt patēriņa kredītu uz ilgāku laika posmu. Patēriņa kredīts ir izdevīgs priekš dažādiem lielākiem pirkumiem vai mājokļa labiekārtošanas izdevumiem. Dažkārt, patēriņa kredīts tiek izmantots lielākiem ceļojumu izdevumiem un pat auto iegādei vai vismaz kā papildus finansējums, jau esošajam budžetam. Patēriņa kredīta procentu likme būs daudz zemāka, nekā tā ir ātrajiem kredītiem. Tomēr, lai aizņemtos patēriņa kredītu, Tev būs nepieciešamas pat vairākas dienas, jo atšķirībā no ātrajiem kredītiem, patēriņa kredītu saņemt var tikai tie kredītu ņēmēji, kuri strādā stabilā un labi atalgotā darbā vismaz 4 mēnešus. Ja vēlies pieteikties patēriņa kredītam, tad Tev būs jābūt tīrai kredītu vēsturei. Ar sabojātu kredītu vēsturi nevarēs saņemt aizdevumu. Ja nevari izvēlēties, kādu aizdevuma veidu Tev būtu jāņem, tad sākumā vajag noteikt savas prioritātes un tikai tad domāt par to, kur saņemt kredītu.


Pirmais aizdevums vienmēr ir visgrūtākais, jo Tu aizņemies bez nekādas iepriekšējas pieredzes. Ja Tev ir nepieciešama informācija par kredītu un to veidiem, tad vislabāk ir konsultēties ar kredītu konsultantiem, kas sniegs Tev detalizētu informāciju par visiem aizdevuma plusiem un mīnusiem. Ja Tu neuzticies šiem cilvēkiem, tad vienmēr ir iespēja konsultēties ar cilvēkiem sev apkārt un noskaidrot citu cilvēku pieredzi ar konkrētajām kredītu kompānijām un dažādiem kredītu veidiem. Pirms aizņemšanas ir svarīgi izvērtēt savas iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizdevumam ir jābūt tādam, lai ikmēneša maksājums Tev nepārsniedz trešo daļu no Taviem ikmēneša ienākumiem. Jo izdzīvošanai un ikdienas tēriņiem būs nepieciešams vairāk, nekā Tev šķiet.


Tāpēc esi uzmanīgs un neaizņemies pārāk lielu naudas summu. Ja darbs ir sezonāls un Tu saņem neregulārus ienākumus, tad jābūt īpaši uzmanīgam ar kredīta izvēli, jo gadījumos kad aizdevums netiek maksāts, Tev var tikt piemērota soda nauda. Dzīvē gadās visādi un citreiz ir tā, ka Tev neizdodas samaksāt aizdevumu laicīgi vai pietrūkst naudas. Tādās situācijās ir prātīgi sazināties ar savu kredīta kompāniju un mēģināt rast kopīgu risinājumu, par turpmāko aizdevuma atmaksas plānu. 

 

Copyright © Kredītuskola, tiesības ieturētas.